Strona główna         Kontakt
Wykonawstwo robót instalacyjnych
dla budownictwa
Hurtownia
hydraulicznaO firmie

Historia przedsiębiorstwa MINSBUD sięga roku 1991. W tym czasie założyciel i obecny współwłaściciel firmy, po blisko 10 latach pracy na kontraktach zagranicznych, postanowił stworzyć firmę specjalizującą się w kompleksowym wykonawstwie instalacji sanitarnych dla budownictwa, współpracując z takimi dostawcami, jak chociażby Kan-Therm.

Rosnące z roku na rok obroty firmy, coraz mocniejsza pozycja rynkowa oraz rodzinny charakter przedsiębiorstwa zaowocowały w 2006 roku przekształceniem się firmy w spółkę pod nazwą MINSBUD Skwierczyńscy Spółka Jawna.

Rok 2009/2010 to kolejny duży krok na przód, związany z budową i oddaniem do użytkowania nowego kompleksu biurowo-magazynowego o kubaturze blisko 7 000m3. Inwestycja ta stanowi jednocześnie podstawę to stworzenia działu handlowego i własnej hurtowni instalacyjnej.

Przepracowanie prawie dekady w krajach, gdzie standardy wykonywanych instalacji sanitarnych jak i sama organizacja pracy, stoją na bardzo wysokim poziomie; pozwoliło na wcielenie w profil działalności MINSBUDU kilku podstawowych zalet, za które jesteśmy cenieni przez Inwestorów. Zaletami tymi są: terminowość wykonywanych prac, ich jakość i zgodność z projektem technicznym, normami oraz sztuką budowlaną. Dzięki powyższym aspektom daliśmy się poznać Inwestorom jako firma profesjonalna, rzetelna, działająca nowocześnie, szybko i proinwestorsko. Jednoznacznie możemy stwierdzić, że każdy Inwestor czy Generalny Wykonawca, który choć raz współpracował z naszą firmą, chętnie tą współpracę kontynuuje na kolejnych inwestycjach.

Potencjał kadrowo-techniczny pozwala naszej firmie na realizację w ciągu roku obiektów o łącznej powierzchni ponad 100 tysięcy m2.

Potwierdzeniem powyższego stanu rzeczy są znakomite referencje oraz współpraca z największymi Generalnymi Wykonawcami i Developerami działającymi w Polsce. Są to między innymi takie firmy jak: Dom Development, J.W. Construction, Polimex-Mostostal Siedlce, PORR Polska, ABM Invest, Swietelsky, ERBUD, UNIBEP, ELIN EBG, MYONI, Zalesie Development, Willa Wilanów, Euro-Tynk, MBT i wielu innych.

O bardzo dobrej opinii firmy świadczą także nasi najwięksi dostawcy, którzy uznają nas za dużego i godnego zaufania partnera w biznesie. Wśród naszych największych dostawców możemy wyróżnić takie firmy jak: BIMS Plus, Respol, Onninen Polska, Hilti Polska, Rurex, Buderus Polska, Grundfos, Wilo, Instal-Compact, Grudnik, Viessman, De Dietrich, Dietherm, EuroDom, Kan-Therm, Thyssenn i wielu innych.

Dobre wyniki finansowe, terminowość regulowania zobowiązań i wiarygodność naszej firmy przekłada się również na pozytywne oceny ubezpieczycieli kredytów handlowych takich jak Hermes czy Cofface.

Specjalizujemy się w wykonawstwie robót instalacyjnych; z przeznaczeniem dla budownictwa mieszkaniowego, biurowego, publicznego i przemysłowego; w zakresie:
  • instalacje wodno kanalizacyjne,
  • instalacje centralnego ogrzewania,
  • instalacje ciepła technologicznego,
  • instalacje gazowe,
  • Instalacje hydrantowe i tryskaczowe,
  • węzły cieplne i kotłownie,
  • instalacje wentylacji,
Realizowane instalacje wykonujemy zarówno w technologii tradycyjnej (stal, żeliwo), jak również w miedzi, systemach zgrzewanych z polipropylenu i polietylenu, systemach klejenia polidyfuzyjnego PVC-U i PVC-C czy systemach z polietylenu sieciowanego PE-Xc, PE-RT oraz dedykowanych tym systemom połączeń technologicznych. W celu zapewnienia wysokiej jakości wykonania, zatrudnieni monterzy przechodzą szkolenia z zakresu stosowanych technologii i posiadają zaświadczające temu certyfikaty.

Jesteśmy firmą dobrze usprzętowioną – do wszystkich stosowanych systemów posiadamy odpowiednie narzędzia i urządzenia do: kalibracji, lutowania, zaciskania, zaprasowywania oraz zgrzewania doczołowego i elektrooporowego. Oczywiście na naszym wyposażeniu znajdują się także: zaplecza kontenerowe, środki transportu, gwinciarki, niwelatory laserowe, zestawy spawalnicze, bruzdownice, młoty wiercące i wyburzeniowe, wiertnice, piły diamentowe i wiele innych specjalistycznych narzędzi.